Datle

Datle patří mezi plody, které jsou složeny převážně ze sacharidů. Jejich obsah vody je poměrně nízký, zatímco obsah sacharidů ve formě přírodních cukrů tvoří 70%. Jsou bohaté na draslík a chlór a jejich průměrný obsah alkalických substancí je vysoký.

Datle jsou nejlepší náhražkou sladkostí. Nejen dětem, ale i dospělým se mají místo bonbonů, které jsou nanejvýš kyselinotvorné, nabízet datle.
Ačkoliv jsou datle velice sladké, nezvyšují hladinu glukózy v krvi, a pomáhají chránit proti ucpávání tepen. 

Datle mají ze všeho ovoce nejvyšší energetickou hodnotu, jsou bohaté na draslík, vitamíny A, B, niacin, měď a železo. Jedná se o bohatý a rychlý energetický zdroj pro lidský organismus, proto jsou jedinečné pro doplňování energie při vytrvalostním sportu.

Sušené datle jsou obzvlášť bohaté na draslík a vitaminy B1 a A (vitamin C téměř chybí), ovšem čerstvé datle lepším zdrojem vitamínu C. Dodávají tělu patřičnou energii, jsou užitečným zdrojem rozpustné vlákniny, působí jako slabé projímadlo. 

Datle jsou ideální svačinkou pro duševně pracující a studenty. Snižují krevní tlak. Vápník, který obsahují, prospívá kostem a zubům. Pojídání datlí prospívá i naší kůži a vlasům.


Recepty označené tagem: Datle

Citronové kuličky

Citronové kuličky

Sladká svačinka v podobě citronových kuliček obalených v kokosu.

Broskvový dezert

Broskvový dezert

Vy a Vaše děti nebudou chtít na mlsání nic jiného.

Ovocné kostičky

Ovocné kostičky

Nepečené kostky plné z lněných semínek, chia semínek a ovovce.

Naši partneři